λογότυπο Basket League λογότυπο Novasports λογότυπο Λουξ λογότυπο MEDFRIGO SA λογότυπο Μπακαλαρος λογότυπο Carna

Ο Απόλλων Carna πέρασε και από τον Αρκαδικό (79-70)

26/11/2017 8:33

Central story image

Νέα μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε ο Απόλλωνας Carna, αυτή την φορά στον Αρκαδικό, με σκορ 79-70. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα, πήραν ένα προβάδισμα έξι πόντων , όμως η ποιότητα των παικτών του Απόλλωνα και η εκτελεστική δεινότητα του Άκερ έδωσαν ένα μικρό προβάδισμα στην ομάδα μας στο ημίχρονο με +3 (37-40).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ στο 2ο και στο 3ο δεκάλεπτο, με τον Απόλλωνα να το κλείνει προηγούμενος με έναν πόντο (57-58). Στο ίδιο μοτίβο ξεκίνησε και η τελευταία περίοδος, αλλά δύο λεπτά πριν τη λήξη ο Απόλλωνας Carna πάτησε γκάζι, εκμεταλλεύτηκε τις κακές επιλογές των παικτών του Αρκαδικού και πήρε προβάδισμα πέντε πόντων (67-72). Το παιχνίδι τέλειωσε με 70-79, σκορπίζοντας αισιοδοξία στους αθλητές, το προπονητικό τιμ, την διοίκηση και τους φιλάθλους που ακολούθησαν την ομάδα μας μέχρι την Τρίπολη.